To keep this blog going I often recieve product or payment for posts or include advertising links in my posts, but this does not change the integrity of my writing or influence my opinions.

**UPDATED** Couponing at Walmart: 4 FREE and 9 Under $1 Deals + More

by Tabitha @ Saving Toward A Better Life on January 17, 2018 · 0 comments

in All,Coupons,Store Deals,Walmart

coupons_at_walmart

Remember, Walmart prices can vary slightly from place to place, so you may see a few cents difference at your store.  And you can click here to see if there are any NEW Walmart deals posted since I made this list!  Printable coupons come and go so if you see one in this list you want, you’d better print it while you can!  (Don’t forget, most printable coupons can be printed TWICE per computer.  So be sure to click the link to print again!)

Don’t forget to scan your Walmart receipts with the Savings Catcher App for more savings!

List UPDATED 1/17/2018

Dannon Light & Fit Greek Zero – $1.25
$0.50 ONE (1) Light & Fit® Greek Yogurt with Zero Artificial Sweeteners single serve cup
redeem $1.25 cash back from Ibotta
=FREE! + potential money maker!

Command Brand Hook – $0.97
$1.00 off  Command Brand Hook Coupon
= FREE +$.03 overage

Bic Cristal Pen 10 pack $.97
$1.00/1 Bic Stationery Product coupon from the 1/7 SS (exp 2/17)
=FREE

Bic Wite Out $1.00
$1.00/1 Bic Stationery Product coupon from the 1/7 SS (exp 2/17)
=FREE

CeraVe Hydrating Cleanser, 3 Oz – $3.15
Save $3.00 On ONE (1) CeraVe product (excluding trial size and 1oz. bar)
=$.15

Hershey’s Gold Bar – $.74
use  Buy ONE (1) Hershey’s Bar (1.4 oz. or greater), get ONE (1) Hershey’s Gold (1.4 oz.) FREE
pay $.74 for 2 – just $.37 each!

Uncle Ben’s Single Rice Cup $1.00
$1.00 off any FOUR (4) UNCLE BEN’S® Brand Rice Products
=$3.00 for 4 – just $.75 each

Uncle Ben’s Country Inn Rice $1.00
$1.00 off any FOUR (4) UNCLE BEN’S® Brand Rice Products
=$3.00 for 4 – just $.75 each

 

 

 

Horizon Macaroni & Cheese @ $1.38
$.55 on your purchase of any ONE Horizon Mac & Cheese (sign up)
=$.83

Betty Crocker Cake Mix – $.97
$.50 off Betty Crocker Cake Mix printable coupon
=$.47

Muir Glen Organic Diced Tomatoes – $1.48
$0.50 off ONE any flavor/variety Muir Glen™ Organic product
=$.98

Weight Watchers Cream Cheese Tub – $1.98 @ Walmart
Use $1.00 off any ONE (1) Weight Watchers® Cheese Product
=
$.98

Welch’s Fruit Rolls – $2.00
$1.00 Off Any ONE (1) Welch’s® Fruit Rolls (6ct box)
=
$1.00

Reynolds Slow Cooker Liners 4ct $1.87 
$.75/1 Reynolds Slow Cooker Liners
=$1.12

Well Yes! Soup – $1.98
$0.75 off any ONE (1) Well Yes!® soup
=$1.23

 

Dole Jarred Fruit – $2.38
$1.75 off any TWO (2) DOLE® Jarred Fruit
=$3.01 for 2 – $1.51 each

Uncle Ben’s Ready Rice $1.84
$1.00 off any FOUR (4) UNCLE BEN’S® Brand Rice Products
=$6.36 for 4 – $1.59 each

Purell Hand Sanitizer 8oz – $2.67
$1.00 off (1) 8oz PURELL® Hand Sanitizer bottle or larger
=$1.67

Sargento Shredded Cheese 8oz – $2.28
$1.00 on any TWO (2) Sargento® Shredded Cheese
=$1.78 each wyb 2

CeraVe Moisturizing Lotion, 3 Oz – $4.79
Save $3.00 On ONE (1) CeraVe product (excluding trial size and 1oz. bar)
=
$1.79

Stayfree Pads 32ct – $2.86
$2.00 on any TWO (2) Stayfree® Product (excludes 10 ct.)
=$1.86 each wyb 2

cerave

CeraVe Hydrating Cleanser Bar 4.5oz – $4.97
Save $3.00 On ONE (1) CeraVe product (excluding trial size and 1oz. bar)
=
$1.97

Food Should Taste Good Chips – $2.98
$1.00 off  ONE any flavor/variety 5.5 OZ OR LARGER Food Should Taste Good™ Tortilla Chips OR Bean Chips
=$1.98

Danimals Squeezable Yogurt 4pk $3.68 (regular price)
use $1.50 any ONE (1) Dannon® Danimals® Yo-Tubes or 4-pack Dannon® Danimals® Squeezables
=$2.18!  (comes out to $.55 per yogurt – and they’re pretty big pouches)

Philadelphia Cream Cheese Spreads 8oz – $3.08 each
$1.00 on any TWO (2) PHILADELPHIA Cream Cheese Spread (tubs, 7oz or larger, any variety)
=$5.16 for 2 – $2.58 each

Totinos Pizza Rolls 40ct – $3.00
$.75 off Totinos Pizza Rolls printable coupon
=$2.25

Weight Watchers String Cheese 10ct – $3.99 @ Walmart
Use $1.00 off any ONE (1) Weight Watchers® Cheese Product
=$2.99

Olive Garden Salad Dressing – $3.42
$1.00 off ONE (1) Olive Garden Salad Dressing product
=$2.42

Campbell’s Slow Kettle Style Soup – $2.98
$1.00 off two Campbell’s Slow Kettle style
=$4.96 for 2 – $2.48 each

 

Sensodyne Toothpaste $3.67
use $1.00 off on any one (1) SENSODYNE toothpaste
=$2.67

Aquaphor Lip – $3.97
$1.00 off Aquaphor Lip products
= $2.97

Huggies Jumbo Pack Diapers – $8.97
$2.00 any ONE (1) package of HUGGIES® Diapers (Not valid on 9 ct. or less)
=$6.97

Pampers Jumbo Pack Diapers or Easy Ups Training Underwear – $8.97
$2.00/1 Pampers Diapers or Easy Ups Training Underwear from 12/31 P&G (exp 1/13)
=$6.97

 

Print Friendly, PDF & Email

Leave a Comment

Previous post:

Next post: